Rejestracja i kod rejestracyjny w CloudToken

test

Jak zarejestrować konto CloudToken

Krok 1: Pobierz aplikację ze strony https://www.cloudtokenwallet.com wybierając odpowiedni system dla swojego telefonu (Android lub IOS). Możliwe jest również uruchomienie aplikacji pod systemem windows korzystając z emulatora np. Nox lub BlueStacks

 

 

 

Krok 2: zainstaluj i uruchom aplikację a następnie kliknij przycisk Create Account (Stwórz konto)

Krok 3: wprowadź kod zapraszający (Referral code): 0923026522

Krok 4: wprowadź login PIN czyli hasło do logowania (min. 8 znaków, przynajmniej jedna cyfra i litera, i przynajmniej jedną literę z dużej i z małej)

Krok 5: wprowadź payment PIN czyli hasło do zawierania transakcji (min. 6 znaków)

Krok 6: po powyższych czynnościach Twój portfel zostanie utworzony. Teraz należy zapisać (na kartce albo screen) w bezpiecznym miejscu mnemoniczne słowa w podanej kolejności. Ich utrata spowoduje brak możliwości odzyskania hasła w razie utraty. Przykład takich słów:

Krok 7: W następnym kroku portfel weryfikuje czy tę kolejność zapisaliśmy prawidłowo. Klikamy kolejno w zapisane słowa.

Krok 8: Po pomyślnej weryfikacji kolejności podanych słów musimy w bezpiecznym miejscu zapisać: swój login ID, login PIN, Payment PIN. Ich utrata może spowodować duże trudności w odzyskaniu dostępu do portfela. Portfel jest zdecentralizowany, dlatego nawet twórcy portfela nie mają dostępu do tych danych.

Krok 9: Teraz zostaniemy przekierowani na portfel. Klikamy w opcje w lewym górnym rogu i wybieramy opcję "settings":

 

Krok 10: Klikamy Google Authenticator aby go aktywować, bez tego kroku nie będziemy mogli dokonywać transakcji. Jest to dodatkowa forma zabezpieczenia. Jeśli nie mamy tej aplikacji na telefonie, to musimy ją wcześniej zainstalować. Teraz przechodzimy do portfela i klikamy "activate" potwierdzając tę akcję za pomocą hasła do transakcji (Payment PIN).  Pojawia nam się kod QR oraz Google code. Ważne! Warto sobie zrobić screen kodu QR i Google code w razie np. utraty telefonu i zapisać w bezpiecznym miejscu! Uruchamiamy zainstalowaną wcześniej aplikację Google Authenticator na telefonie i za pomocą ikony plus dodajemy nasz portfel. Wybieramy, czy chcemy zeskanować kod QR czy też wpisać klucz google. Po dodaniu CloudToken do Authenticatora gotowi jesteśmy do zasilenia konta.

 

Następny krok: Zasilenie portfela